Wellness

Bazén s výhľadom na Lomnický štít, vírivka, saunový svet.

Wellness je veľkorysým miestom pre váš oddych. Nájdete v ňom bazén s masážnymi prvkami, vnútornú vírivku, saunový svet a oddychovú zónu s priamym nádherným výhľadom na Lomnický štít.

K dispozícii je tiež široký výber nápojov priamo z wellness baru. Okrem dokonalej starostlivosti vám doprajeme aj potešenie z výhľadu na Lomnický štít, a to priamo z hotelového bazéna.

Otváracie hodiny Prevádzkový poriadok Cenník vstupov

Bazén

Bazén

Bazén s dĺžkou 12 a šírkou 6 metrov je doplnený o masážne prvky, ktoré spríjemnia váš pobyt vo vode.

Priestor je doplnený o oddychovú zónu s nádherným výhľadom na Lomnický štít a príjemným barom, v ktorom vám okrem klasických nápojov poskytneme aj zdravé bylinné čaje.

Voda v bazéne má stálu teplotu 29°C až 31°C.

Vírivka

Vírivka

Zbavte sa starostí, načerpajte novú silu a zregenerujte svoje telo vo vnútornej vírivke.

Oddychová zóna

Oddychová zóna

Tepidárium je relaxačný priestor s vyhrievanými ležadlami, ktoré majú anatomické, oblé tvary a slúžia na relaxáciu a k odpočinku po pobyte v saune, či vírivke. Uvoľňujúca atmosféra s krásnym výhľadom na Lomnický štít vám umožní zabudnúť na každodenné starosti.

Saunový svet

Saunový svet

Liečivé účinky sauny sú známe už od nepamäti. Horúci vzduch v saune vyvoláva potenie a vylučovanie škodlivých látok, otvára póry pokožky, zlepšuje jej prekrvenie, pružnosť a vzhľad. Zároveň pôsobí upokojujúco a relaxačne.

A práve preto sme pre vás pripravili hneď niekoľko druhov sáun, ktorých kombináciou si môžete vytvoriť svoj vlastný saunový svet. Tento priestor sme doplnili vnútornou vírivkou a zážitkovou sprchou, či vedrom plným studenej tatranskej vody.

 • FÍNSKA SAUNA

  Fínska sauna slúži na regeneráciu a celkovú relaxáciu, posilnenie odolnosti voči stresovej záťaži, oddych po fyzickej aj psychickej námahe a posilnenie obranyschopnosti organizmu. Potením sa z tela vyplavujú toxíny a otužovanie po saune pôsobí priaznivo na vaše cievy.

  Sauna umožňuje celkový potný kúpeľ v horúcom suchom vzduchu. Vlhkosť vzduchu dosahuje 10 až 25 % a ideálna teplota je medzi 75 až 100 °C. Súčasťou saunovania sú taktiež tzv. parné nárazy (náhle zvýšenie vlhkosti vzduchu, napr. poliatím horúcich kameňov vodou), čím sa zmení odparovanie potu a teplota jadra organizmu sa ďalej zvýši. Pobyt v saune by nemal trvať viac ako 15 minút s následným ochladením a oddychom.

  Doba pobytu: 15 minút / Teplota: 75 - 100 °C

 • SOĽNÁ PARNÁ SAUNA

  Účinky parnej sauny na ľudský organizmus sú pozoruhodné. V soľnej parnej saune je veľmi vysoká vlhkosť vzduchu -až 100%, teplota je nižšia ako vo fínskej saune (iba cca 40 - 45°C). Súčasťou sauny sú soľné výpary, blahodárne najmä na dýchacie cesty, očisťujúce telo, podporujúce cirkuláciu krvi.

  Najviac odporúčaná je táto procedúra hlavne pri chorobách dýchacích ciest ako astma bronchiale, ochorení pľúc, chronickej bronchitíde, respiračnej alergii. Na dosiahnutie všetkých potrebných fyziologických reakcií postačí asi 15 minút.

  Doba pobytu: 15 minút / Teplota: 40 - 45°C€

 • PARNÁ BYLINKOVÁ SAUNA

  Pobyt v parnej bylinkovej saune rýchlo navodí pocit relaxácie a jedinečného uvoľnenia stresu a vnútorného napätia. Sálajúce teplo a bylinková para sú optimálne pre starostlivosť o pokožku, vlasy, dýchacie cesty, zbavujú váš organizmus nečistôt, pôsobí proti únave a bolesti hlavy.

  Vysoká teplota stimuluje imunitný systém a éterické oleje napomáhajú dosiahnuť hlbší a výdatnejší spánok. Teplota v tejto saune sa pohybuje v rozmedzí 40° až 45°C a vlhkosť vzduchu dosahuje až 100 %. Odporúčaná doba pobytu v saune je max. 20 min.

  Doba pobytu: 20 minút / Teplota: 40 - 45°C

 • ĽADOVÉ VEDRO

  Neoddeliteľnou súčasťou saunovania je následné ochladenie studenou vodou. Otužovanie tela nielen po návšteve sauny podporuje prekrvenie a posilňuje imunitný systém. Vedro plné ľadovej vody je prichystané pre všetkých otužilcov, ktorí si potrebujú zmierniť horúčavu v tele. Pocítia pri tom silu, ktorá prejde ich telom a prekrví každú jeho časť.

  Teplota: 9 - 12 °C

 • VÍRIVKA

  Podstatou pozitívnych účinkov hydroterapie je optimálna teplota vody, vztlak vody a cielené prúdenie. Hydroterapia posilňuje krvný obeh, znižuje krvný tlak, uvoľňuje svaly a stimuluje imunitný systém. Taktiež pôsobí prospešne na psychiku človeka, odbúrava napätie, úzkosť aj depresiu, zvyšuje obranyschopnosť organizmu, navodzuje pocit eufórie, relaxácie a pokoja. Ponorte sa a doprajte si prijemnú vodnú mikromasáž s nespočetným množstvom malých bubliniek, ktoré uvoľnia všetky svaly vo vašom tele.

  Doba pobytu: 10 minút / Teplota: 37 °C

 • TEPIDÁRIUM, ODDYCHOVÁ ZÓNA

  Tepidárium je relaxačný priestor s vyhrievanými ležadlami, ktoré majú anatomické, oblé tvary a slúžia na relaxáciu a k odpočinku po pobyte v saune, či vírivke. Uvoľňujúca atmosféra s krásnym výhľadom na Lomnický štít vám umožní zabudnúť na každodenné starosti.

Rezervujte si pobyt