Okolie a aktivity

Dovolenka v Tatrách podľa vašich predstáv

Romantický víkend, zimný pobyt, letná dovolenka, teambuilding alebo wellness v Tatrách. Nech je dôvodom vašej návštevy v Tatrách čokoľvek, radi vám ju spríjemníme podľa vášho želania. Záleží nám, aby ste váš pobyt vo Vysokých Tatrách prežili intenzívne a v maximálnom pohodlí. Veríme, že naše tipy pre aktívny oddych vás inšpirujú.

Vysokohorská turistika

Prechádzky tatranskou prírodou vás nikdy neomrzia. Vo Vysokých Tatrách na vás totiž čaká viac ako 600 kilometrov značených turistických chodníkov. Najznámejšia Tatranská magistrála v dĺžke 46 kilometrov spája najobľúbenejšie turistické miesta - Podbanské, Štrbské pleso, Sliezsky dom, Hrebienok, Skalnaté pleso, Zelené pleso a Biele pleso. Turistické chodníky vás zavedú do horských dolín, na vysokohorské chaty, k najkrajším tatranským plesám či na vrcholy dvojtisícových štítov.

Zimné aktivity

Zažite lyžovačku v prašane na najvyššie položenej zjazdovke na Slovensku s masívom Lomnického štítu za chrbtom! Vo Vysokých Tatrách nájdete top lyžiarske zjazdovky, možnosti pre bežkovanie, sánkovanie, korčuľovanie a dokonca aj jazdu na psích záprahoch. Na recepcii Hotela Lesná sa dozviete vždy aktuálne informácie o situácii v jednotlivých strediskách a možnostiach kúpiť si skipasy do všetkých lyžiarskych stredísk vo Vysokých Tatrách.

Cyklotrasy

Región Vysokých Tatier ponúka až 160 kilometrov cykloturistických trás. Vysadnite na bicykel a obdivujte tatranskú panorámu z dvojkolesovej perspektívy. Cesty vás zavedú do horských dolín, ale aj k niektorým vysokohorským chatám.

Golf

Ušľachtilý šport v nádhernom vysokohorskom prostredí. Len pár kilometrov od Hotela Lesná sa nachádza majstrovské 27-jamkové golfové ihrisko Black Stork. K dispozícii sú tréningové plochy, profesionálni PGA tréneri, golfová škola, požičovňa a obchod s golfovou výstrojou.

Outdoorová mapa

Priaznivcov turistiky poteší nová outdoorová mapa. Nájdete v nej zaujímavé trasy na beh, jazdeckú turistiku, nordic walking, canicross či powerkiting. Mapa zaznamenáva viac ako 350 kilometrov trás vo Vysokých Tatrách s presným vymedzením prírodných ciest, s typom povrchov a cieľov. Väčšina trás je vhodná pre všetky vekové kategórie aj rodiny s deťmi. Mapu získate na recepcii Hotela Lesná.

Bachledka Ski & Sun

Celoročné horské stredisko, kde môžete obdivovať jedinečnú goralskú kultúru, unikátnu ľudovú architektúru, miestny folklór, či hory a nádhernú prírodu. Nádherné výhľady na panorámu Belianskych Tatier si celoročne najviac vychutnáte vďaka atrakcii Chodník korunami stromov, ktorý Vás miernym stúpaním dostane až do výšky 24m. Zakončený je 32m vysokou vyhliadkovou vežou, na vrchu ktorej vás prekvapí adrenalínová sieť. Cestu nadol si môžete skrátiť použitím 67m dlhého suchého toboganu.

Na hrebeň sa vyveziete celoročne 10-miestnou lanovkou Gondola Bachledka s nástupnou stanicou pri novej pešej zóne. Okrem nej vás 4-sedačková lanovka a 5 vlekov vyvezú na lyžiarske zjazdovky v celkovej dĺžke 8km, s večerným lyžovaním aj lyžiarskou školou. Pre nelyžiarov je tu sánkarska dráha alebo osvetlené klzisko v Jezersku.

Bachledka detský svet ponúka snowcamp, snowtubing, minikolotoč, v lete tu nájdete minizoo s poníkmi a ovečkami, bobovú dráhu, trampolíny a iné atrakcie.

Kráľovstvo lesa Bachledka je ekologické drevené ihrisko, s edukačno-zábavnými prvkami pre celú rodinu.

Okolie a aktivity
Okolie a aktivity
Okolie a aktivity
Okolie a aktivity

Nepoznané Tatry - čarovné miesta podhoria

https://www.tatrypodhorie.sk/nepoznane-tatry-podhorie/

Špeciálna ponuka

Adult friendly Hotel Lesná

Rezervujte si pobyt